Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu

 1. Roraty w naszym Kościele są sprawowane codziennie o godz. 18:00.Serdecznie zapraszamy, przed Roratami Godzinki do NMP .
 2. Świece na stół wigilijny można nabywać codziennie po Mszach świętych w zakrystii.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • We wtorek 13 XII – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
 • W środę 14 XII– wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 1. Składka z tej niedzieli na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczny Bóg Zapłać.
 2. Pragnę podziękować za ofiary do puszek w zeszłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, uzbieraliście 1570 zł. Bóg zapłać za wielką szczodrość.
 3. Do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem zachęcam przez cały czas trwającego Adwentu, aby nie kumulować się przed samymi świętami, a tym bardziej trzeba dać możliwość tym, którzy powrócą z zagranicy przed samymi świętami do domów, by i oni mogli skorzystać ze spowiedzi. Spowiedź jest przed każdą Mszą św.
 4. Odwiedziny chorych przed Bożym Narodzeniem z Sakramentem Namaszczenia będą w piątek 23 XII od godziny 9:00. Proszę zgłaszać w zakrystii tych chorych, do których nie chodzę z komunią św. w każdy I piątek m-ca, bo do tych bez zapisu też przyjdę.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 16.30 w salce.
 6. W imieniu naszego p. organisty Piotra i p. kościelnego Daniela serdecznie dziękuję za życzliwe przyjecie ich z opłatkami, które roznosili do waszych rodzin. Jeżeli ktoś jeszcze potrzebuje opłatki, można w zakrystii otrzymać.
 7. Prezes Związku Podhalan, oddziału Poronin p. Bronisław Chowaniec-Lejczyk wraz z Zarządem zaprasza na Walne Nadzwyczajne Zebranie Związku z okazji jubileuszu 95 lat, które odbędzie się w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie dn. 18 XII tj. niedziela o godz. 12.00. Spotkanie poprzedzi Msza św. w kościele parafialnym w Poroninie.
 8. Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 prowadziła Róża Matki Bożej Fatimskiej, w przyszłym tyg. Róża Matki Bożej Jaworzyńskiej.
 9. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty Paniom: Annie Majerczyk, Agnieszce Kułach i Agnieszce Gał. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy państwu: Beacie Ból, Anieli Gał, Janowi Szostakowi.
 10. Polecam kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza,

życzę wszystkim na nowy tydzień, wielu łask i Bożego błogosławieństwa.